Columbus se domluvil s Werenskim, mladý bek podepsal v Ohiu na tři sezony

10. září 2019, 7:00

Matěj Hodoval

Konečně se domluvili. Blue Jackets se podařilo shodnout se na detailech nového kontraktu s dvaadvacetiletým zadákem Zachem Werenskim. Mladý Američan byl posledním chráněným volným hráčem z prvního týmu, kterého museli Blue Jackets podepsat.

A to se povedlo, jak si obě strany přály, ještě před tréninkovým kempem, jenž hokejistům z Columbusu začne 14. září.

Zachary Werenski našel se svým zaměstnavatelem společnou řeč, teprve dvaadvacetiletý obránce se Modrokabátníkům upsal na další tři roky a po tuto dobu také bude zatěžovat platový strop pěti miliony.

Celkem si tedy rodák z Grosse Pointe přijde na 15 milionů dolarů, ovšem to rozdělení na tři sezony je poněkud nezvyklé. Werenski bude první dvě sezony pobírat průměrně čtyři miliony, v jeho posledním roce tohoto kontraktu pak vydělá milionů sedm.

Američana ve službách Blue Jackets čeká po vypršení smlouvy arbitráž, samozřejmě v případě, že před tím nevyjedná s Columbusem novou dlouholetou dohodu, k níž se podle experta TSN Boba McKenzieho obě strany přiklání.

Ačkoliv je mu jen dvaadvacet, řadí se 188 centimetrů vysoký zadák k elitě na modré čáře Blue Jackets. Vloni odehrál v základní části všech 82 duelů s bilancí jedenáct branek a 33 gólových nahrávek. Vidět byl i ve vyřazovací části, kde za deset zápasů jednou skóroval a pětkrát asistoval.

„Zach je jedním z nejlepších mladých obránců v National Hockey League a my nemůžeme být šťastnější, že bude pokračovat jako jeden ze základních kamenů pro organizaci Blue Jackets,“ neskrýval radost generální manažer Jarmo Kekäläinen.

Werenski se stal druhým nejlépe placeným obráncem v Ohiu hned po Sethu Jonesovi. Není divu, vždyť v hráči, jenž už dokonce reprezentoval Spojené státy americké na seniorském šampionátu, vidí klub budoucnost.

Werenskiho podpis by zároveň mohl mít dominový efekt. Se statusem RFA (omezený volný hráč) je totiž stále bez smlouvy dost dalších hokejistů, příkladem budiž Charlie McAvoy z Bostonu, Brayden Point z Tampy, ale také často zmiňovaný Mitchell Marner z Toronta. 

Share on Google+

RSS | Kontakt | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.