Cítím od trenéra důvěru, říká Zacha. Byl by rád, kdyby se NHL podívala i do Česka

7. října 2018, 1:00

Jan Šlapáček

(GÖTEBORG, od našeho zpravodaje) - Jediným českým zástupcem při soutěžním zápase NHL ve Švédsku byl útočník Pavel Zacha, který nakonec stál na straně vítězného týmu. Za Devils odehrál téměř dvacet minut herního času a byl svému týmu prospěšný především při oslabení. Jak tento duel a pobyt ve Švédsku hodnotí?

Jak byste zhodnotil úvodní duel Devils v sezóně?

Myslím si, že jsme pracovali přesně tak, jak jsme si před zápasem řekli. Hodně jsme napadali, dostávali jejich obránce pod tlak a bylo vidět, že ze začátku z toho byli zaskočení. Prosadili jsme se i v přesilovce a to nám hodně pomohlo. Poté jsme to dokázali proti těžkému soupeři dohrát. Takováhle výhra se na začátku počítá.

Na ledě jste strávil téměř dvacet minut, jak jste se cítil?

Cítil jsem se dobře. Menší krize přišla na začátku třetí třetiny, bylo horko a prvních deset minut bylo složitých. Každopádně jsem ale rád, že dostávám tolik prostoru, hodně jsem hrál v oslabení, na čemž je vidět, že mi trenéři důvěřují.

Žádný kanadský bod jste si dneska nepřipsal, ale právě v oslabení jste si vedl skvěle, dostalo Vás tohle pořádně do utkání?

Myslím si, že tohle je od trenéra ta největší důvěra, co mohu dostat. Je důležité, když Vám takhle věří a posílá Vás do těchto situací, ještě proti takhle silným týmům. Cítím se v tom dobře, sice bez bodu, pár šancí tam bylo, ale celkově jsem s tímto zápasem rozhodně spokojený.

Až na závěr třetí třetiny jste byli celkem jasně dominantní tým, byl to z vaší strany ideální výkon?

Za těchto podmínek to byl skvělý výkon. Dlouho jsme se na to v Evropě soustředili, odehráli jsme tu jen jeden přípravný zápas. Ukázali jsme svoji sílu.

Jak se Vám zamlouvala místní atmosféra?

Myslím si, že to bylo super. Hlavně ten začátek, to člověk ty fanoušky ještě trochu vnímá a bylo to parádní. Lidi ale fandili hodně celý zápas, byla tady spousta fanoušků obou týmů a věděli jak fandit. Doufám, že si to všichni užili.

Takže si odvezete z Göteborgu příjemné zkušenosti. Co si to někdy v budoucnu zopakovat?

Hrozně jsem si to tady užil. Bylo by skvělé, kdyby to někdy bylo zase v Česku. Na druhou stranu jsem i tady viděl spoustu českých vlajek a člověku to pomůže, když se podívá po okolí a vidí tam Evropany. A kdo ví, třeba si před nimi ještě někdy zahraji.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.