Chicagu se krátí čas, proti Bostonu musí uspět. Islanders touží po výhře

11. března 2018, 17:00

Jan Vojkůvka

Nedělní program v NHL začne velmi brzkým utkáním v Chicagu, kde domácí Blackhawks přivítají v back-to-back zápase Boston. V již mnohem tradičnější časy se do akce dostane dalších šest týmů, které ve velké většině spojuje jedno – boj o playoff.

17:30 Chicago Blackhawks – Boston Bruins

Jestřábi si s medvědy střihnou odvetu po včerejší přestřelce, kterou v Bostonu ovládli domácí 7:4. Zápas, ve kterém se výrazně prosadili také čeští hokejisté ve službách Bruins, jen hlavní slabinu, kvůli níž Chicagu hrozí konec v této sezoně už po základní části.

Zatímco v útoku Chicago hraje průměrně a bohatě by jejich produktivita stačila na vítězství, obrana v aktuální sezoně nešla a v západní konferenci je čtvrtá nejhorší. S tím se musí pokusit něco udělat už v dnešním střetnutí. Chicagu totiž zbývá odehrát už jen 13 zápasů a postupová osmička je přitom vzdálena o 14 bodů.

To hokejisté Bostonu mohou být s aktuální sezonou nadmíru spokojeni. Se ziskem 94 bodů se hřejí na třetím místě východní konference a playoff mají téměř zajištěno. Navíc se nachází v parádní formě, kterou ve včerejším utkání proti Chicagu korunovali už šestou výhrou v řadě.

00:00 Calgary Flames – New York Islanders

V těžké krizi se nachází hokejisté Islanders, kteří už dlouhých osm zápasů čekají na vítězství. V posledních třech duelech sice alespoň bodovali, když dotáhli zápasy s Pittsburghem, Vancouverem a Edmontonem do prodloužení, ale zejména klání s Oilers a Canucks měla skončit výhrou ostrovanů. Pro ně byly tyto porážky velkou ztrátou v boji o playoff, na které aktuálně ztrácí už devět bodů. 

Domácí Calgary, které Islanders přivítá, je na tom o poznání lépe. Sice je také mimo příčky zajišťující vyřazovací část, ale na divokou kartu ztrácí jen dva body. K tomu se v posledních zápasech dočkali dvou výher v řadě a s Pittsburghem získali nečekaný bod za prohru v prodloužení.

Forma sice hovoří jasně ve prospěch Calgary, ale osmizápasová šňůra proher Islanders musí také jednou skončit, k čemuž se hráči z New Yorku také upínají. Už proti Edmontonu měli obrovskou smůlu, když neudrželi ve třetí třetině vedení. Zvládnou alespoň souboj proti Calgary?

00:30 Pittsburgh Penguins – Dallas Stars

Každý bod se hodí a své o tom ví i v Pittsburghu a Dallasu. Oba týmy sice jsou shodně na pátých příčkách ve svých konferencích, nic jistého však měsíc před koncem základní části nemají.

Zejména Dallas potřebuje nutně bodovat, aby získal trochu víc klidu do závěru sezony. Náskok Stars na deváté Los Angeles činí jen dva body a bilance šesti porážek z posledních deseti zápasů také moc na klidu a pohodě v týmu nepřidá. 

Tučňáci jsou sice na východě stejně jako Dallas na západě na pátém místě, ale jejich náskok na devátou Floridu je už sedmibodový. Pittsburghu hodně pomohl zejména přelom prvního a druhého březnového týdne, kdy vyhráli tři zápasy v řadě. V posledním utkání na ledě Toronta však přišla těžká porážka 2:5.

02:00 Arizona Coyotes – Vancouver Canucks

Nedělní program zakončí souboj dvou týmu ze západní konference, které jsou na samém chvostu západní konference a jejich šance na postup do playoff jsou skutečně jen teoretické a rovnající se matematickému zázraku. 

Oba týmy se v letošní sezoně utkali dvakrát a to v posledních týdnech. Na konci února v Arizoně vyhrál Vancouver, v polovině tohoto týdne si pak oba celky své role vyměnily a na ledě Canucks slavili Coyotes.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.