Chicagský výprodej začíná. Sharpa by měl nahradit petrohradský Panarin

29. dubna 2015, 10:30

Tomáš Zatloukal

Krátce poté, co Jonathan Toews a Patrick Kane podepsali s Chicagem Blackhawks rekordní smlouvy na 84 milionů dolarů (jako první hokejisté v NHL pokořili desetimilionový cap-hit), se začalo spekulovat o tom, kdo padne monstrózním kontraktům za oběť. Nejčastěji se zmiňovala jména Krise Versteega, Mariána Hossy a hlavně Patricka Sharpa. To, že Sharpova pozice je opravdu nejistá, se s časovým odstupem potvrzuje. GM Stan Bowman totiž chce podepsat Artěmije Panarina, patrně jako náhradu známého střelce.

Na zámořských webech se téměř automaticky bere Panarin jako Sharpův nástupce. 23letý Rus, který místo hvězdného kapitána Ilji Kovalčuka táhl petrohradské SKA, prý pokukuje po přestupu z Kontinentální hokejové ligy do National Hockey League, přičemž se o něj zajímá hned několik organizací. Nejsilnější je údajně zájem právě Chicaga, Černí Jestřábi se s rodákem z Korkina již prakticky dohodli. Alespoň podle informací CBS.

Panarin letos podruhé za sebou ovládl kanadské bodování SKA, v Petrohradu opět zastínil Kovalčuka, Romana Červenku nebo VIktora TIchonova. Zatímco v minulém ročníku se zastavil na 40 bodech, tentokrát přeřadil na vyšší rychlostní stupeň a góly a asistence sbíral v nezadržitelném tempu. Díky vypilované souhře s Jevgenijem Dadonovem a Vadimem Šipačjovem zaznamenal opravdu výtečných 62 bodů.

Ostatně stejná formace měla zřejmě největší zásluhu na dobytí Gagarinova poháru, nikdo z vítězného kádru Vjačeslava Bykova nepřispěl tolika body jako Panarin a Dadonov (oba 20). To uznal také "Kovy", když trofej pro nejlepšího muže play-off, kterou obdržel, předal právě Dadonovovi, bývalému hráči Floridy Panthers. Stejným klubem byl Dadonov rovněž draftován. To Panarin nikdy tradiční dražbou hokejových talentů neprošel, může si tedy vybírat, kam zamíří.

Jeho jedinou nevýhodou jsou tělesné parametry, nepatří zrovna mezi hromotluky, navíc neumí hrát do těla. V zámoří se každopádně již prosadili i daleko větší střízlíci. Své by o tom mohl vyprávět Johnny Gaudreau, letošní kandidát na Calder Trophy. Není náhodou, že Calgary Flames údajně stojí i o Panarina. Dalšími lovci prý jsou Toronto Maple Leafs a Montreal Canadiens. Vše ovšem nasvědčuje tomu, že Panarinovy kroky povedou do "Windy City".

Pokud se totiž Bowman rozhodl obětovat Sharpa, jehož cap-hit 5,9 milionu dolarů představuje zbytečně vysokou zátěž pro platový strop, Panarin platí za ideální náhradu. Stejně jako kanadský kanonýr nastupuje na levém křídle, navíc je mladší a má obrovský potenciál. Blackhawks budou muset kvůli nižšímu platovému stropu, než jaký se předpokládal, výrazně šetřit, patrně se spolehnou na nastupující generaci.

Panarin by se tak mohl prohánět třeba vedle Teuva Teräväinena. To zní skvěle, že?

Share on Google+

RSS | Kontakt | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.