Chci být lídrem, říká Filip Zadina před juniorským šampionátem

19. prosince 2018, 13:00

Jiří Lacina

Letošní sezónu si asi maloval jinak, když už ale nehraje NHL, užívá si jiná, drobnější těšítka. V té souvislosti jsou tu dobré zprávy. Zdravotní neduhy Filipa Zadiny by měly být zažehnány. Devatenáctiletý útočník nechyběl na úterním tréninku Grand Rapids Griffins a jak sdělil novinářům, připravuje se na náročný týden, který má před sebou.

Trénink absolvovaný celý a bez úlev. V sobotu utrpěl v utkání s Milwaukee drobné zranění ve spodní polovině těla, kvůli němuž se v neděli v Rockfordu v sestavě Griffins vůbec neobjevil. Pokud trenérům českého juniorského nároďáku zatrnulo, mohou být klidní.

„Trochu jsem se bál, že to bude něco horšího, než to nakonec bylo,“ řekl Zadina. „Jsem v pořádku a šťastný, že to není nic špatného.“

Český mladík potvrdil, že jeho plány se nemění. Ve středu by měl nastoupit doma proti Clevelandu, načež svůj tým opustí a připojí se k české reprezentaci dvacítek, která má před sebou v tradičním vánočním čase světový šampionát.

Zápasy základní skupiny odehrají Češi ve Vancouveru. Postupně se utkají se Švýcarskem (26.12.), Ruskem (29.12.), Kanadou (30.12.) a Dánskem (31.12.). Zadina by měl stihnout i jeden přípravný duel, tuto sobotu s ním trenéři počítají do utkání proti USA.

„Chci být lídrem, pomoct týmu a ostatním hrát lepší hokej,“ říká jedna z největších zámořských posil pro šampionát. „Myslím, že jsem tady nabral trochu sebevědomí, chci tam předvést to nejlepší, co umím.“

Odchovanec pardubického hokeje strávil loňskou sezónu v juniorské QMJHL, kde nasbíral v Halifaxu 82 bodů (44+38) v 57 zápasech. Jeho střelecké dispozice zaujaly Detroit, který si ho na červnovém draftu vybral ze šestého místa. V přípravném kempu bohužel nepřesvědčil, takže letošní sezónu tráví zatím na farmě. V Grand Rapids je po polovině prosince se 17 body (8+9) ve 26 zápasech šestý v týmové produktivitě.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.