Černý kůň Atlantické divize? Florida zatím nenaplňuje očekávání

22. října 2018, 16:35

Šimon Rogner

Jako černého koně letošní sezóny označovali někteří fanoušci i experti hokejisty Floridy. Panthers zakončili loňský ročník ve formě a přes léto z Ottawy přes San Jose Mikea Hoffmana. Přesto však jejich letošní start připomíná ten loňský a hokejová veřejnost se ptá, zda tým okolo Aleksandera Barkova nepotřebuje ještě nějaký ten rok, než může reálně poměřovat síly s hegemony Atlantické divize.

2-4-0 a 1-2-3. Takové je srovnání loňských a letošních prvních šesti utkání sezóny v podání Floridy. Svoji první výhru v sezóně zaznamenali Panteři v pátek proti obhájcům trofeje z Washingtonu, které porazili 6:5 po nájezdech, avšak hned o den později ztroskotali v prodloužení na zatím skomírajícím Detroitu.

„Musíme být konzistentnější ve své vlastní hře a vyrovnat se s očekáváními. Očekávání jsou dobrá a měla by z lidí dostat to nejlepší. S tím nemáme problém. Je to zkrátka o tom, abychom se nezadrhli při pohledu na delší časový horizont,“ upozorňuje trenér Bob Boughner.

Na druhou stranu se Panthers můžou chlubit tří zápasovou bodovou sérií (1-0-2) proti Philadelphii, Washingtonu a Detroitu. Zaostávají v přesilovce (11,1 % - 27. místo) i oslabení (66,7 % - 30. místo). Pokročilé statistiky ovšem ukazují, že můžou v Miami očekávat lepší časy.

Florida má osmý nejvyšší počet vystřelených střel za zápas – 33,8 – a desátý nejnižší počet inkasovaných střel za zápas – 29,8. Do první desítky (konkrétně jsou devátí) se Panteři umisťují i v Corsi statistice (poměr vystřelených a obdržených střeleckých pokusů) – 51,52 % - a ve Fenwicku (poměr nezblokovaných vystřelených a obdržených střeleckých pokusů) jsou s 53,52 % dokonce sedmí nejlepší.

„Všichni ví, co musíme dělat. Samozřejmě musíme dělat některé nové věci, ale všichni víme, co dělat. Podle mě hrajeme o trochu lépe než loni na začátku sezóny a jediné, co potřebujeme, je vyhrávat zápasy,“ povzbuzuje nově jmenovaný kapitán Aleksander Barkov.

Panthers se musí obejít bez své jedničky Roberta Luonga, který se zranil v úvodním utkání sezóny proti Tampě, a James Reimer (4,27 GAA a 86,7 %) a Michael Hutchinson (3,75 GAA a 85,3 %) ho zatím nedokázali adekvátně nahradit.

Příští zápas odehrají Barkov a spol. v úterý proti Rangers, ve středu se pak přesunou do Brooklynu za Ostrovany a předtím, než na začátek listopadu odletí do Finska ke dvěma zápasům proti Winnipegu, ještě v sobotu odehrají duel s New Jersey.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.