Byl efektivnější než Ovečkin i Kuzněcov, teď má Hagelin v kapse novou smlouvu

17. června 12:30

Tomáš Zatloukal

Ještě loni deptal washingtonské Capitals v dresu jejich největších rivalů. Exceloval proti nim při bránění, neúnavným forčekingem na nich vybojoval spoustu puků, trápil je svou rychlostí a když se dostal do gólové šance, uměl si s ní poradit. Carl Hagelin býval důležitou postavou v kádru Pittsburghu. Teď bude pravidelně čelit Tučňákům v Hvězdných válkách.

Ve Washingtonu se do Hagelina doslova zamilovali.

Od chvíle, co švédského forvarda Capitals získali, odvádí pro ně mimořádné služby. Poté co se půl sezony trápil, zprvu v Pensylvánii a poté v Kalifornii, rozehrál se na nové adrese k výborným výkonům.

Pozvedl oslabení Caps, k výtečné defenzivní činnosti přidal i slušnou porci bodů (11 za 20 zápasů základní části). Přepočteno na 60 minut hry, sbíral 2,72 bodu. V tomto ohledu se mu nemohli rovnat ani ofenzivní kejklíři Alex Ovečkin s Jevgenijem Kuzněcovem.

Byl na ledě velmi užitečný. Tak moc, že se o něm mluvilo jako u vůbec nejlepší akvizici z letošní přestupové uzávěrky.

Nebylo divu, že si Washington přál Hagelina podepsat. Co nejdříve a za rozumné peníze. Manévrovací prostor si generální manažer Brian MacLellan otevřel chytrým trejdem Matta Niskanena. Nedostal jen obránce podobných kvalit v Radko Gudasovi, ale hlavně citelnou úsporu pod platovým stropem.

Hagelina, dvojnásobného vítěze Stanley Cupu, pak odměnil čtyřletým kontraktem na 11 milionů dolarů. Ročně tak brzy jednatřicetiletý seveřan vyjde Capitals na necelé tři miliony dolarů. Skvělý kauf.

“Máme radost, že jsme se s Carlem dohodli na dlouholeté spolupráci. Carl je užitečný, všestranný hokejista. Může hrát v jakékoliv formaci a exceluje při hře v oslabení. Také patří ke skvělým lídrům a ví, jaké to je vyhrát Stanley Cup," řekl k podpisu washingtonský GM MacLellan.

Pod platovým stropem mu nyní zbývá zhruba 10 milionů dolarů, přičemž pod smlouvou je 17 hráčů. Na novou čeká mimo jiné české duo Jakub Vrána, Dmitrij Jaškin.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.